Pradžia

Tolerancijos diena su „TOLERANCIJOS RAKTU“

1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų.

Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių. Įvairiuose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Lapkričio 11–15 dienomis, VRSCB Kalvelių struktūriniame padalinyje, buvo kūrybiškai minima Tolerancijos diena, kurios metu vyko įvairūs renginiai. Mūsų išrinkto Tolerancijos dienos simbolis – raktas, nes manome, kad Tolerancijos raktu galime atrakinti savo širdis dėkingumui, pagarbai, pasitikėjimui, bendrystei, draugystei, meilei artimui ir gailestingumui.

Visą savaitę mūsų lankytojai aktyviai dalyvavo diskusijoje, aptarinėjo žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, diskutavo kaip savyje surasti raktą, kad geriau suprastume kitaip mąstančius, kitaip kalbančius, kitaip atrodančius. Kiekvienas dalyvis renginio metu ant nupieštų raktų rašė žodelius apie tolerancijos reikšmė, o pačios mažiukai žiūrėjo puikią ir pamokantį „Bjaurusis ančiukas“, animacinį filmuką apie draugystę, pasiaukojimą, dėkingumą bei pagalbą kitam bėdoje.

Tolerancijos renginio metu visi sužinojo koks tas tolerancijos raktas, svarbiausia, kad jis būtų panaudotas ir pasiektų tikslą – ĮŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ.

Tolerancijos minėjimo tikslas buvo patrauklios priemonės paskanti mūsų bendruomenės gyventojus suprasti „tolerancijos“ svarbą mūsų gyvenime.

                                                                                        VRSCB Kalvelių struktūrinio padalinio darbuotojos.

Paveiksliukas