Pradžia

Šiaurės šalių literatūros savaitė

VRSCB Kalvelių struktūriniame padalinyje prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė. Lapkričio 12 diena buvo pakviesti „Aušros gimnazijos“ moksleiviai su bibliotekininke Diana Naimovičienė.

Jaukioje žvakių šviesoje vaikai skaitė švedų rašytojos Astridos Lindgren pasakojimą iš knygos „Pepė Ilgakojinė“ („Pepė švenčia gimtadienį“).
Moksleiviams labai patiko knygų ir piešinių parodą „Šiaurės šalių literatūros herojai“. Vaikai dalyvavo viktorinoje.
Renginio pabaigoje visus laukė saldumynai ir nuotraukos renginio atminčiai.

Lapkričio 13 d. biblioteką aplankė Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos 6 klasės moksleiviai su mokytoja Miroslava Petkevič.
Žvakelių šviesoje bibliotekininkė ir vaikai skaitė A. Lindgren ištraukas iš knygos „Fizia Pończoszanka“ (Fizia obchodzi urodziny) lenkų kalba. Po skaitymo dalyvius laukė užduotys ir edukacinis užsiėmimas. Kadangi savaitės tema „Šventės šiaurės šalyse“, vaikai turėjo pagaminti paslaptingą sveikinimo atviruką.

Lapkričio 14 diena sulaukėm į svečius darželinukus iš Kalvelių vaikų darželio iš grupės „Gaidelis“, kartu su muzikos mokytoja Vilija Novicka. Vaikai išklausę pasakojimą apie Pepę. Po pasakų skaitymo laukė žaidimas su gaubliu. Renginio metu vaikai su dideliu noru žiūrėjo animacinį filmuką pasaka apie auksinę žuvelę. Pabaigoje vaikus laukė stebuklingas krepšelis su saldumynais.

„Šiaurės šalių savaitės“ pabaigoje į bibliotekos rytmetį atvyko vaikai Kalvelių vaikų darželio iš grupės „Kiškučiai“ kartu su auklėtoja Teresa Pyž. Renginio metu vaikai sužinojo apie šiaurės šalių rašytojus ir susipažino su A. Lindgren pasakojimą apie Pepę Ilgakojinę. Su didelių įdomumu vaikučiai pavartė gražiai iliustruotų pasakų knygos. Dalyviams buvo smagu būti bibliotekoje ir šnekučiuotis apie linksmas pasakas. Prie uždegtas žvakutes darželinukai pasižiūrėjo išties pamokanti animacinę pasaka apie Bjaurųjį ančiuką. Pasakos išmintis moko nesmerkti tų, kurie atrodo kitokie ir nenusiminti, jeigu esi nesuprastas aplinkinėms.
Renginio pabaigoje buvo išdalinti knygų skirtukai ir saldainiai.

Organizatoriai: vyr. bibliotekininkė Natalija Vercholamova ir interneto skaityklos specialistė Teresa Pristavka

Paveiksliukas