Pradžia

Kur gyvena knygos

Anavilio darželio „Paukštelių“ grupės auklėtoja p. Jūratė Baltrušaitytė nusprendė vaikams parodyti kur gyvena knygos. Auklėtiniams tai pirmoji kelionė į knygų karalystę – biblioteką.

Bibliotekos darbuotojos supažindino vaikus su elgesio taisyklėmis bibliotekoje. Vaikai sužinojo, kad perskaitytą bibliotekos knygutę reikia laiku grąžinti, kad galėtų ją skaityti kiti vaikai.
Renata (interneto skaityklos specialistė) vaizdingai palygino, kad knyga, kaip ir žmogus turi savo namą ir adresą, todėl bibliotekoje visos knygos tvarkingai stovi joms skirtuose namukuose. O jeigu su knygomis elgsimės netinkamai jos gali susirgti. Suplyšusių, sugadintų knygų niekas nenori skaityti, todėl knygos ant lentynų stovi liūdnos...
Nusprendėme padaryti gerą darbą ir išgydyti knygutes. Visi vaikai tapo gydytojais, atrinko sergančias vaikiškas knygas, paguldė jas į ligoninę, nustatė diagnozę ir paskyrė gydymą. Gydymui prireikė vaistų: lipnios juostos, trintuko, klijų...
Su užduotimi mažieji gydytojai susitvarkė puikiai – knygos pagražėjo ir pralinksmėjo.
Vaikai sužinojo, kad bibliotekoje galima ne tik skaityti, bet ir žaisti įvairius stalo žaidimus: domino, šaškes, stalo futbolą, lego ir daug kitų žaidimų.
Tikimės, kad pirma kelionė į biblioteką ne bus paskutinė. Visada Jūsų lauksime. Linkime mylėti, saugoti ir prižiūrėti knygutes.

Paveiksliukas