Pradžia

„Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse“

VRSCB Zujūnų struktūrinio padalinio bibliotekininkė Beata Barsul ir Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Zujūnų struktūrinio padalinio administratorė Rima Dubickaja 2020 metų kovo 4-ąją dieną sukvietė Vilniaus rajono Zujūnų gimnazijos pradinių klasių moksleivius ir mokytojus į linksmą ir kūrybingą šventę, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Šventė įvyko Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Zujūnų struktūriniame padalinyje.

Genio gimtinė – miškas,
Laumžirgio – upė rami,
Klevo gimtinė – žemė,
O debesėlio – dangus.
Nendrės – ežero krantas,
Smilgos – pilka pakelė,
Bitės kamanės pieva,
Grūdų gimtinė dirva.
Mano gimtinė – miškas,
Upė, dangus ir dirva,
Ežero krantas – viskas,
O viskas – tai Lietuva.

Šiais Janinos Degutytės žodžiais apie gimtinę prasidėjo renginys. Eilėraščius apie Lietuvą skaitė Zujūnų gimnazijos 3-ios klasės moksleivės Emilija Stankevič ir Joana Einikytė. Renginio dalyviai buvo pakviesti į virtualią kelionę po šalį, kurios metu žiūrėjo Mariaus Jovaišos sukurtą nuotraukų filmą. Nuotraukose pavaizduota užburianti gamta, gražūs paminklai, neapsakomas Lietuvos grožis. Edukacinėje dalyje moksleiviai gamino atvirukus Lietuvai. Iš visų atvirukų buvo sukurta nuostabi, labai spalvinga ir nuotaikinga mozaika. Renginio dalyviai taip pat dalyvavo Gedimino bokšto statymo varžybose.
Besišypsantys vaikų veidai, jų energija ir puiki nuotaika, nulėmė, kad šis 30-asis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejus buvo ypatingas, nepaprastas, nusidažęs simboliškomis valstybei spalvomis: geltona, žalia ir raudona.

Paveiksliukas