Pradžia

Lietuva pasmerkta nepriklausomybei

Kovo 7 dieną VRSCB Mažųjų Lygainių struktūriniame padalinyje buvo organizuotas renginys „Lietuva pasmerkta nepriklausomybei“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Į susitikimą buvo pakviestas istorijos liudininkas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Romualdas Rudzys. Taip pat renginyje dalyvavo Vilniaus rajono tarybos narys Robertas Duchnevičius ir seniūnaitė Beata Pavlovska.
Jau trisdešimt metų mes galime laisvai reikšti savo mintis, ginti savo teises ir daryti lemiamą pažangą. Tačiau paklauskime savęs, ar visi taip jaučiasi? Signataras nuoširdžiai tiki ir tikisi, kad visi trokštame laisvės, tačiau kiekvienas iš mūsų ją įsivaizduojame skirtingai. Tikroji laisvė nesuderinama su korupcija, melu ir sukčiavimu. Laisvė, įgyta per dvasinę mūsų tautos vienybę ir susitelkimą, suteikė mums daug galimybių. Turime kovoti už tokią laisvę ir turime jos siekti bei užkirsti kelią jos sunaikinimui.
Aktyvus visų vietos bibliotekos rengiamų renginių dalyvis, Mažųjų Lygainių kaimo gyventojas, Rimantas Antanas Skaistys taip pat kalbėjo apie pirmuosius Nepriklausomos Lietuvos žingsnius ir kvietė puoselėti viską, kas buvo pasiekta. Džiugu, kad renginyje dalyvavo būrys jaunesnių klasių mokinių.

Vyr. bibliotekininkas Edvard Mackevič

Paveiksliukas