Pradžia

Parodoje „Mūsų biblioteka istorijos vingiuose“ apsilankė svečiai iš Lenkijos

Liepos 23 d. grupė piligrimų – 30-osios tarptautinės piligriminės kelionės pėsčiomis iš Suvalkų į Vilnių dalyvių – užsuko į Rudaminą. Jie apsilankė Rudaminos šv. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčioje ir Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre, kuriame veikia paroda „Mūsų biblioteka istorijos vingiuose“. Paroda skirta Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos veiklos 80-mečiui.

Svečiai domėjosi Rudaminos miestelio ir Centrinės bibliotekos istorija. Tarp piligrimų buvo ir lenkų istorikas, žurnalistas, knygų „Gryf. Pałacyk Michla, Żytnia, Wola“, „Kwatera Wolność jest kuloodporna“ ir kt. autorius Jaroslavas Vrublevskis (Jarosław Wróblewski). Piligrimus lydėjo Radijo Poznane (Radio Poznań) žurnalistas, kuris taip buvo labai susidomėjęs Vilniaus krašto ir Centrinės bibliotekos istorija.

Išvykstant, p. Jaroslavas Vrublevskis piligrimų vardu padėkojo Centrinės bibliotekos darbuotojai Irenai Baranovskajai už parodos pristatymą ir padovanojo knygą „Gryf. Pałacyk Michla, Żytnia, Wola“ bei keturias CD kompaktines plokšteles su įrašytais kūriniais.

Paveiksliukas