Pradžia

Edukacinis seminaras „Popieriaus karpymo menas“

Šių metų rugsėjo 4 d. VRSCB Mažųjų Lygainių struktūriniame padalinyje vyko edukacinis seminaras „Popieriaus karpymo menas“, skirtas Tautodailės metams paminėti. Renginyje dalyvavo bibliotekos skaitytojai ir Centrinės bibliotekos darbuotojai.

Renginio pradžioje liaudies meistrė, tautodailininkė iš Trakų Ryšarda Kozubovska pristatė karpinių parodą. Temas rankdarbiams ji dažniausiai pasirenka iš gamtos, gražių Trakų ir gretimų miestelių peizažų.

Kaip ji pati pasakojo, aistra tokiai originaliai liaudies meno rūšiai kilo apsilankius tarptautinėje parodoje „Popieriaus karpymas 1989“ Vilniuje. Pirmuosius darbus ji pristatė dirbdama mokytoja Salkininkų pradinėje mokykloje. Jau tada pastebėti jos puikūs sugebėjimai ir pasiūlyta toliau plėtoti ir skatinti tokią originalią liaudies meno rūšį.

1992 m. respublikinės karpinių parodos metu Ryšardos Kozubovskos darbai buvo pripažinti geriausiais ir įtraukti į almanachą „Popieriaus karpinių pasaulyje“. Jos karpiniai papuošė knygą vaikams „Cudowna pieśń“ („Nuostabi daina“).

2004–2005 metais jos darbai buvo pristatyti Vilniaus krašto etnografiniame muziejuje Nemenčinėje. Liaudies meistrė dalyvavo respublikinėje tautodailės parodoje „Aukso vainikas“.

Ryšarda Kozubovska apdovanota Tautinių mažumų ir emigracijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės diplomu. Darbai buvo pristatyti įvairiuose Lenkijos ir Vokietijos miestuose.

Seminaro dalyviai susipažino su meninio karpymo iš popieriaus technika ir ypatumais, išbandė save praktiniuose užsiėmimuose.

Dėkojame renginio organizatoriui, Mažųjų Lygainių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkui Edvardui Mackevič už nuostabų renginį, kurio metu galėjome susipažinti su meninio karpymo iš popieriaus technika ir ypatumais, išbandyti save praktiniuose užsiėmimuose.

                                                                                                                                     Irena Baranovskaja

                                                      Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka

 

Paveiksliukas