Pradžia

XIX-asis Lietuvos bibliotekų sąskrydis

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės biblioteka pirmą kartą dalyvavo XIX Lietuvos bibliotekų sąskrydyje, pristatydama savo krašto kultūrą. Nors sakoma, kad pirmas blynas būna prisvilęs, mes sulaužėme šį stereotipą ir pristatėme gražiausias Vilniaus krašto spalvas.

XIX Lietuvos bibliotekų sąskrydis vyko rugsėjo 4–5 dienomis Raudonės pilyje, Jurbarko rajone. Sąskrydžio metu dalyvavo Žemaitijos bibliotekų atstovai ir Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka, šiemet mininti savo gražųjį jubiliejų – 80-metį.

Sąskrydžio organizatoriai įdėjo labai daug pastangų ir širdies į šį puikų renginį. Raudonės pilis ir aplinka – užburianti grožiu vieta. Tarp puikių, draugiškų dalyvių praleidome smagų laiką, įgijome naujų patirčių, susipažinome su Žemaitijos kultūra ir tradicijomis. Mes taip pat atvežėme mūsų regiono daugiakultūriškumą, dalį to, kuo didžiuojamės ir džiaugiamės labiausiai.

Žemaitiškų kiemelių viduryje puikavosi ir švytėjo mūsų kiemelis, pristatęs Vilniaus rajoną. Spalvinga, svetinga, pilna vaišių ir staigmenų palapinė, kurioje svečius priėmė besišypsančios Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos darbuotojos. Bibliotekininkės, pasipuošusios tautiniais drabužiais – lenkų, baltarusių, totorių, lietuvių – vaišino svečius regioninėmis vaišėmis: totorių šimtalapiu, pyragėliais, meduoliais, žolelių arbata. Lankytojai susipažino su meduolių gaminimo tradicija, patys juos dekoravo. Bibliotekininkės papasakojo apie Vilniaus kraštą, pristatydamos vietos rašytojų literatūrą. Didelio dėmesio sulaukė Vilniaus rajono savivaldybės išleistas albumas apie Vilniaus krašto verbas. Verbos puikavosi ant vaišėmis nukrauto stalo ir džiugino savo grožiu. Apie Vilniaus apylinkių istoriją pasakojome, remdamiesi Miroslavo Gajevskio, istoriko, visuomenės veikėjo, Vilniaus rajono Zujūnų seniūnijos seniūno, parašyta knyga, lenkų kalba „Historie z okolic Wilna“ (vert. į lietuvių kalbą „Vilniaus apylinkių istorijos“). Svečiai turėjo progos susipažinti su Vilniaus rajono rašytojų, poetų kūriniais. Visi šokome ir dainavome pagal legendinę Vilniaus krašto dainą „Vilniaus valsą“ (originalas lenkų kalba „Walc wilenski“), lietuvių liaudies dainą „Tu Lietuva, tu mana“. Mūsų draugai žemaičiai dainavo ir šoko kartu.

Padėkos raštas su titulu „Tautiškiausia Lietuvos biblioteka“ gautas XIX Lietuvos sąskrydžio metu suteikė sparnų ir pasididžiavimo, kad Vilniaus kraštas tolerantiškas, turtingas ir ištikimas savo tradicijoms ir kultūrai.

Dėkojame Skuodo rajono viešosios bibliotekos direktoriui Juozui Grušui ir jo visai šauniai komandai už kvietimą į sąskrydį, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Rasidai Kalinauskienei ir jos nuostabiai komandai už puikiai praleistą laiką, šiltą priėmimą bei visiems sąskrydžio dalyviams už draugiškumą, puikias nuotaikas ir plačias šypsenas. Dėkojome visiems atvėrusiems mums savo širdis.

Paveiksliukas