Pradžia

Pažintis su signatarais

Nuo vasario 8 iki 28 dienos Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Facebook paskyroje zr. adresu veikė virtuali-pažintinė paroda „Vasario 16-osio Akto signatarai – žmonės, pakeitę mūsų likimus“.

Kiekvieną dieną teikėme trumpą informaciją apie kiekvieną iš signatarų: jų gimimo vietą, profesiją, kaip susiklostė jų likimai, pateikėme įdomių faktų ir svarbių pasiekimų iš šių didžių žmonių gyvenimų.

Šios parodos tikslas supažindinti žmones su vasario 16-osios Akto signatarais, atskleisti jiems šių žmonių įdomius gyvenimo faktus ir įskiepyti meilę ir pasididžiavimą savo šalimi.

Tęsiant mūsų pažintį su signatarais, 2018 m. kovo 21 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos darbuotojai aplankė Signatarų namus, kurie šiais metais yra ypač lankomi dėl mūsų valstybės gimtadienio.

Signatarų namuose išsamiai pasakojama ne tik Vilniaus lietuvių visuomeninio gyvenimo istorija, – ji stiprėjo, įvairėjo net atokiuose Lietuvos miesteliuose ir kaimuose. Pirmojo pasaulinio karo metais, Vokietijai okupavus kraštą, lietuviškų draugijų veikla buvo smarkiai suvaržyta. Vis dėlto, tuo metu ir Lietuvoje, ir išeivijoje gyvenantys tautiečiai buvo įsitikinę, kad Europos žemėlapis po karo gerokai pasikeis, ir šios lemtingos progos nedera praleisti.

Gidas pateikė daug įdomios informacijos apie signatarų šeimas ir jų asmeninį gyvenimą.

Būdami šiose namuose pajutome, koks sunkus ir nelengvas buvo laisvės kelias ir kokie stiprūs, išmintingi ir atsidavę buvo šios asmenybės.

Paveiksliukas