Pradžia

Vaikų knygos savaitė „Išmokime knygą mylėti“.

Kiekvienais metais VRSCB Kalvelių struktūrinis padalinys organizuoja vaikų knygos savaitę. Šiemet vaikų knygos savaitė startavo su šūkiu „Išmokime knygą mylėti“.

Kiekvieną dieną šurmuliavo atskira grupė vaikų, kuriems buvo paruoštas atitinkamas renginys. Tai: parodų apžiūros, konkursai, viktorinos, eilėraščių deklamavimai, garsiniai skaitymai ir įdomiausių knygučių demonstravimas. Jų turime sukaupę nemažai – žaislinės knygutės, skirtos ne tik skaityti, bet ir žaisti, stebuklingos, įvairiaspalvės, skirtingo dydžio ir formato. Biblioteka jau seniai draugauja su Kalvelių vaikų darželiu, todėl jaunieji lankytojai–ikimokyklinukai visada laukiami svečiai.

Kovo 19 dieną vyko popietė „Knygų namelis“, kurioje dalyvavo Kalvelių vaikų darželio auklėtiniai kartu su auklėtojomis Inga Meleikienė ir Vineta Macutkevič. Vaikams buvo paruoštos knygų parodos „Pasakos kelias“, „Skaityk mane, aš viską žinau“, piešinių ir darbelių parodos, kurias kūrė savo laisvalaikiu skaitytojai vaikai. Bibliotekininkės papasakojo vaikams apie stebuklingą knygų pasaulį, skaitė ištraukas iš pasakų. Vaikai apžiūrėjo bibliotekoje veikiančias parodas, vartė knygeles, pasakojo apie skaitomas knygas namuose. Vaikams patiko bendrauti, pasakoti apie knygų herojus, atsakinėti į įvairius klausimus apie knygą ir biblioteką. Susitikimo metu vaikai deklamavo nuotaikingus eilėraštukus, sudainavo dainelę apie gimtinę Lietuvą ir kartu prisiminė, kad 2018 metais Lietuva švenčia savo 100-ąjį gimtadienį. Mažieji renginio dalyviai liko labai patenkinti. Nuotaiką pakėlė bibliotekininkės paruoštos saldžios vaišės ir dovanėlės atminimui.

Kovo 20 diena„Pasaulinė Žemės diena“. Bibliotekos darbuotojos kartu su Kalvelių vaikų darželio personalu ir Kalvelių girininkijos miškininkais dalyvavo inkilėlių kėlimo akcijoje „Paukščiai grįžta namo“. Bibliotekoje vaikams buvo paruošta spaudinių paroda: „Gamta bunda – paukščiai grįžta namo“.

Kovo 21 dieną biblioteką aplankė mokiniai iš gimnazijų, kurie dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau apie knygas?“ ir sprendė kryžiažodžius apie Lietuvos 100-metį. Laimėjo 5 klasės mokiniai.

Kovo 22 dieną vyko garsinis skaitymas vaikams „Pasakos kelias“. Mus aplankė vaikai iš Kalvelių darželio su auklėtoja Teresa Pyž. Visi kartu kalbėjomės apie knygas, kokios įsiminė labiausiai, kokias pasakas tėveliai skaito ar seka prieš miegą. Taip pat pasikartojome elgesio su knyga taisykles. Vaikai apžiūrinėjo knygeles, padėtas ant stalo, kiekvienas sau rado kažką naujo ir įdomaus. Kartu su auklėtoja skaitėme keletą ištraukų iš labiausiai pamėgtų vaikų pasakų, be to, bibliotekininkė pateikė užduotį, kurioje jie turėjo atpažinti pasakų pavadinimus pagal knygų iliustracijas.

Vaikai aktyviai atsakinėjo į klausimus, deklamavo savo pamėgtus eilėraštukus. Visus savo svečius darbuotojos pavaišino saldumynais.

Vaikų knygos savaitę užbaigėme knygų aptarimu „Daug žinau, nes daug skaitau“ su bibliotekos aktyviais skaitytojais vaikais. Vaikai bibliotekininkams uždavė jiems dominančius klausimus. Išgirdus atsakymus, mokiniai sužinojo daug naujos ir naudingos informacijos.

Tikimės, kad vaikus sudomino knygų įvairovė mūsų bibliotekoje ir ateityje jie tikrai su mielu noru lankysis bibliotekoje ir skaitys knygas. 

„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo

vaiko vaizduotės,

kaip knyga.

Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse,

kai jis perskaito pirmąjį žodį ir

į rankas pasiima pirmąją knygutę“.

(Astrida Lindgren).

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Kalvelių struktūrinio padalinio darbuotojos T. Pristavka, N. Vercholamova.

Paveiksliukas