Pradžia

Vasara su knyga. „Drauge skaityti smagu“

923 236 regular drauge skaityti smagu2
Visą birželio mėnesį VRSCB Eitminiškių struktūriniame padalinyje mažieji skaitytojai buvo kviečiami dalyvauti skaitymuose „Drauge skaityti smagu!“.

Skaitymų tikslas – paraginti skaitytojus dalyvauti iššūkyje „Vasara su knyga“ ir perskaityti penkias skirtingas knygas: knygą apie atostogas, knygą, kurioje minima profesija, knygą, kurios tema susijusi su Lietuva, draugo rekomenduotą knygą ir tavo gimimo metais parašytą knygą.

Skaitymus pradėjome birželio 2 dieną nuo Lenos Anderson knygos apie atostogas „Stinos vasara“ (L.Anderson „Lato Stiny“). Knygoje rašoma apie tai, kaip mergaitė Stina leidžia vasarą su seneliu saloje. Jie kartu žvejoja, Stina renka lazdeles, plunksnas ir kitus įdomius dalykus, kuriuos jūra išmetė į krantą. Kartais saloje siautėja audra, bet Stinai nebaisu, nes greta yra senelis. Saloje taip pat gyvena Bujda, geras senelio draugas. Bujda pasakoja neįtikėtinas istorijas apie jūros katastrofas ir kitus neįprastus įvykius.

Knyga apie atostogas vaikams labai patiko. Po skaitymų vaikų laukė saldžios staigmenos.

Birželio 9 dieną bibliotekininkė paruošė knygą „Geros fėjos apsilankymas“. Tai Barbel Spathelf knyga apie gerą fėją, kuri moko jus, kaip rūpintis savo dantimis. Kasia ir Filipas patyrė nuostabų nuotykį. Vakare, kai jie buvo vonios kambaryje, juos aplankė neįprasta būtybė. Tai buvo gera fėja Zembonia, kuri rūpinasi visų vaikų dantimis. Ji pamokė Kasią ir Filipą, kaip taisyklingai valyti dantis, kad jie visada būtų švarūs. Knygoje minimi trys pagrindiniai dalykai, kurių reikėtų laikytis: taisyklingai valyti dantis, sveikai maitintis ir reguliariai lankytis pas odontologą.

Pasiklausę nuostabios pasakos apie gerą fėją, vaikai pasakojo, kuo nori buti užaugę. Bibliotekininkė papasakojo apie bibliotekininko profesiją ir pasiūlė vaikams išbandyti konditerio darbą. Vaikai puošė keksiukus įvairiais kremais ir spalvingais pabarstukais. Visiems labai patiko konditerio profesija.

Birželio 16 d. skaitėme Rasos Kuncaitės knygą „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“. Tai pasakos apie Kuko keliones. Gandriukas Kukas aplanko Vilnių, Kernavę, Uteną, Zarasus ir Molėtus, ir supažindina vaikus su svarbiausiais šių vietovių turistiniais, gamtiniais, istoriniais objektais. Paskaitę vaikai spalvino Gedimino pilį ir trispalvę. O po visko vaikai vaišinosi braškėmis ir trešnėmis.

Paskutinis susitikimas įvyko birželio 29 dieną. Skaitėme draugo pasiūlytą knygą. Vaikai žaidė žaidimus, dalinosi atostogų įspūdžiais, valgė ledų tortą ir gavo užduotį išrinkti ir perskaityti iki vasaros pabaigos knygą, parašytą jų gimimo metais.

Knygų skaitymas – pati didžiausia dovana vaikams, nes rudenį jie įžengs į mokyklą patobulinę skaitymo įgūdžius, įgiję daugiau žinių ir patyrę skaitymo malonumą.

Paveiksliukas