Pradžia

Rudamina dėkoja Lietuvai

925 241 regular rudamina d koja lietuvai 2018
Liepos 5 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka ir Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kvietė visus kartu paminėti Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną.

Ta proga, Vilniaus rajono bibliotekininkai ir kultūros darbuotojai, Rudaminos įstaigų atstovai, kiti svečiai pasipuošę geltonai, žaliai arba raudonai atvyko į renginį Rudaminoje.

Šventėje dalyvavo Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos direktorius Miroslav Voitiulevič, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška, Vilniaus rajono Rudaminos lopšelio-darželio direktorė Irena Bylinska.

Renginio pradžioje žiūrovai sudalyvavo smagioje viktorinoje, kurios metu sužinojo, kas yra Jonas Mekas, kiek skirtingų tautų atstovų gyvena Lietuvoje, kas yra aukščiausias žmogus Lietuvoje ir kitų įdomių faktų, susijusių su Lietuva. Po viktorinos visų laukė filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra. Šis filmas laikomas vienu kokybiškiausių ir įdomiausių pastarojo meto lietuvių filmų, kuris neša stiprią patriotinę žinią.

Bibliotekininkai paruošė dvi parodas pavadinimu „Turime kuo didžiuotis“. Galima buvo susipažinti su lietuvių įvairaus žanro muzika ir čia pat jos pasiklausyti. Be to, buvo galimybė iš arčiau pažvelgti į Lietuvos kiną ir pajusti lietuviškos kino kūrybos dvasią.

2018 metai ypatingi, minime Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta proga renginio metu buvo kuriamas filmukas „100 Ačiū Lietuvai“. Visi norintieji galėjo padėkoti Lietuvai ir taip įsiamžinti juostoje, priminsiančioje mums apie šimtą priežasčių, kodėl mes mylime savo šalį.

Po renginio žiūrovai ragavo skanų tortą, kuris tapo bendros nuotraukos akcentu.
                                                                                                                       Tekstas Elena Radevič 
                                                                                                                       Nuotraukos Aliona Vengrovskaja

Paveiksliukas