Pradžia

„Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje“

Kaip ir kasmet vasario mėnesį vyksta teminė akcija „Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje“, kurios tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.

Prie šios akcijos prisijungė ir VRSCB Nemėžio struktūrinio padalinio bibliotekininkė, kuri vasario 5 dieną kvietė vaikus į renginį apie saugų internetą. Vykusioje saugaus interneto pamokoje „Junkis, kurk ir dalinkis atsakingai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ bibliotekininkė papasakojo vaikams apie saugų internetą, pavojus, tykančius virtualioje erdvėje, kaip bendrauti su žmonėmis, sutiktais internete, kokiose situacijose galima pasidalinti privačia informacija. Taip pat pasakojo kaip reaguoti į internetines patyčias, nepažįstamųjų kvietimus draugauti, susitikti.

Šis prasmingas, šiltas susitikimas su Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos penktokais ir informacinių technologijų mokytoja Jolanta Bobina parodė, kad pamokų apie saugų internetą niekada nebūna per daug. Juk viešoje erdvėje kaip ir realiame gyvenime tykoja daugybė pavojų apie kuriuos privalu žinoti ne tik suaugusiems bet ir vaikams. Todėl neabejotinai turime būti budrūs ir kuo daugiau įgyti žinių.

Paveiksliukas