Pradžia

„Ateik, sužinok, išmok“

Šiais metais Lietuva mini įstojimo į Europos Sąjungą 15-ąsias metines. 2004 metų gegužės 1 dieną Lietuva tapo visateise Europos Sąjungos nare. Tais pačiais metais prie Europos Sąjungos prisijungė Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Kipras, Malta, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

Tai buvo didžiausias išplėtimas Bendrijos istorijos. Vėliau į Europos Sąjungą įstojo dar trys šalys: Rumunija, Bulgarija ir Kroatija.

Šia proga visoje Lietuvoje vyko įvairūs minėjimai, koncertai, akcijos ir kiti renginiai. Prie šių minėjimų prisijungė taip pat Vilniaus rajono gyventojai.

Gegužės 11 dieną, šeštadienį, Girijos kaimas, esantis Nemenčinės seniūnijoje, linksmai šurmuliavo. Svečiai iš įvairiausių Vilniaus rajono vietovių sugužėjo į šį kaimą tam, kad kartu pagerbtų tokią svarbią Lietuvai ir jos gyventojams datą. Vieta buvo parinkta neatsitiktinai. Būtent šioje vietoje yra Europos geografinis centras.

Renginį organizavo Vilniaus rajono savivaldybė, Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka, Vilniaus krašto etnografijos muziejus Nemenčinėje, Vilniaus rajono turizmo informacijos centras, Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Operacinės sistemos aplinkos kuopa „Vanagas“.

„Ateik, sužinok, išmok“ – tokiu šūkiu Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos darbuotojai kvietė renginio svečius į savo interaktyvų kampelį, kuriame suaugusieji ir vaikai galėjo išbandyti savo jėgas ir loginį mąstymą gaminant išmaniuosius robotus. Mėgstantys piešti turėjo galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus ir skaitmenizuoti grafinius piešinius, juos išspausdinti ir padovanoti sau ar kitam artimam žmogui.

Daugiau nuotraukų adresu:


Paveiksliukas