Pradžia

Organizuotas turiningas seminaras.

Balandžio 28 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje organizuotas turiningas seminaras rajono bibliotekininkams. Tai kaip baigiamasis akordas, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei. Įvyko susitikimas su rašytoja ir žurnaliste Audrone Urbonaite.

Puikiai žodį valdanti knygų autorė daug kalbėjo apie savo vaikystę, ligą, sudėtingus santykius su tėvu, kūryba.

Žurnalistės karjerą pradėjusi „Atgimimo“ laikraštyje, Audronė jau 20 metų dirba dienraštyje „Lietuvos rytas“. Nors daugiau nei du dešimtmečius dirbdama žurnalistės darbą

A. Urbonaitė sako, kad pasaulį matanti ir vertinanti rašytojos akimis. Išleistos jos knygos: „Posūkyje – neišlėk“, „Cukruota žuvis“ „Žydiškų daiktų kambarys“, „Mano didžioji nuodėmė žurnalistika“. Pirmosios autorės knyga „Posūkyje – neišlėk“, kurios atspirties tašku tapo liga, išleista ir išparduota 12 tūkst. tiražu, o neseniai knygos tiražas buvo pakartotas.

Antra seminaro dalis buvo ne mažiau turininga ir įdomi. Buvo skirta Lietuvos totoriams, kurie mini 620 metų totorių įsikūrimo Lietuvoje jubiliejų. Svečiai: Adas Jakubauskas, Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas; Matiejus Jakubauskas, Vytauto Didžiojo paminklo Raižiuose pastatymo fondo pirmininkas; Irma Rabcevičienė, Tautinių mažumų Departamento prie LR Vyriausybės vyr. specialistė; Fatima Šantrukova, Keturiasdešimt Totorių kaimo senbuvė ir kraštotyrininkė ir Fatima Buinovska, Keturiasdešimt Totorių kaimo bendruomenės pirmininkė, Vaidotų struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė. Buvo organizuota paroda, pristatyta video medžiaga. Pranešimą perskaitė Adas Jakubauskas – Lietuvos žurnalistų sąjungos, Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos, G. Deržavino rusų literatūrinio klubo narys. Jis vienas iš laikraščio „Lietuvos totoriai“ įkūrėjų, dokumentinio filmo „Murzų ainiai Lietuvos žemėje...“ (2005) scenarijaus bendraautorius, Kauno literatūros almanachų dalyvis (2008, 2010, 2013), knygos „Lietuvos totoriai istorijoje ir kultūroje“ (2009, 2012) bendraautorius. Taip pat daugelio mokslinių ir publicistinių straipsnių, išleistų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje ir kt. šalyse, autorius.

Seminaras buvo labai įdomus ir informatyvus.

Nuotraukas iš renginio žr. adresu.