„Meeting People Carrying Cultures“.

2015 04 16

2013 m. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, bendradarbiaudama  kartu su Nordenhamo miesto viešąja biblioteka (Nordenham, Vokietija) pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, pradėjo įgyvendinti tarptautinį projektą, pavadinimu  „Meeting People Carrying Cultures“.

2014 m. kovo  26  dieną, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje viešėjo Jochenas Dudeck, Grundtvig savanorystės projekto koordinatorius iš Nordenhamo miesto bibliotekos. Vizito metu buvo aptarti einamieji projekto klausimai, pasidalinta mintimis ir nuomonėmis apie galimas savanorystės veiklas tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje. Buvo numatyta, kad projekto metu 4 savanoriai iš Lietuvos  5 savaites dirbs Nordenhamo  miesto bibliotekoje, o 2 savanoriai iš Vokietijos atvyks savanoriauti į VAVB.

2014 metų rugpjūčio 11 dieną dvi savanorės iš VAVB, Skaitytojų aptarnavimo centro Austrų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė ir jos kolegė Birutė Valentienė, vyko į Nordenhamą.

 2015 metų kovo 8 dieną į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką atvyko 2 savanoriai iš Nordenhamo bibliotekos. Tai bibliotekos direktorius Johenas Dudeckas ir jo kolega Peteris Smitas.

 Balandžio 8 dieną svečiai iš Vokietijos lankėsi Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje. Susitikimo metu buvo kalbėta apie Lietuvos bibliotekų veiklą ir problemas.  Johenas Dudeckas papasakojo apie Vokietijos bibliotekų darbo specifiką. Svečiai apžiūrėjo CB skyrius, domėjosi bibliotekine veikla.

Po to lankėsi Valčiūnų struktūriniame padalinyje.

Balandžio 20 d. į Nordenhamą vyks VRSCB Bibliografijos informacijos skyriaus vedėja Irena Baranovskaja.  Ji iki gegužės 24 dienos dirbs Nordenhamo miesto bibliotekoje. Išvykos tikslas – arčiau susipažinti su Vokietijos kultūros įstaigų ir  bibliotekų veikla pasisemti bibliotekinio darbo patirties.

Paveiksliukas