Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai Eitminiškių struktūriniame padalinyje

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai daug metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šiais metais ji buvo minima lapkričio 13–19 dienomis, o savaitės tema – „Kalėdos Šiaurėje“. Jos metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji buvo kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų kasmet prisijungia prie šios, jau tradicine tapusios, akcijos, o tarp jų – ir Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Eitminiškių struktūrinis padalinys.

Literatūros savaitė pradėta skaitymais „Auštant“ (skaitymai vaikams) žibinto šviesoje, kurių metu buvo skaitomos ištraukos iš A. Lindgren knygos „Naujos Emilio išdaigos“. Skaitymai vyko net tris rytmečius, o juose dalyvavo Eitminiškių pagrindinės mokyklos 1, 2 klasių mokiniai su mokytoja Vanda Gedris, taip pat ikimokyklinės grupės vaikai su mokytojomis Lena Šilingienė ir Renata Kadzevič ir Eitminiškių gimnazijos ikimokyklinės grupės vaikai su auklėtojomis Inga Baliukevič ir Janina Vabalis.

Vaikai atsakinėjo į klausimus apie Šiaurės šalių herojus. Susipažinus su literatūra, norintieji galėjo piešti knygų personažus, gaminti Kelėdinės dekoracijas. Šventėm Emilio iš Lönnebergos 60-metį. Tiek metų praėjo nuo pirmosios Astridos Lindgren knygos išleidimo apie šį herojų. Visą savaitę bibliotekoje veikė parodėlė „Šiaurės kampelis“, su Šiaurės šalių knygomis.

Ši šventė primena senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progą vaikams ir suaugusiesiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, pasinerti į magišką knygų pasaulį.