Tarptautinė tolerancijos diena Lavoriškių struktūriniame padalinyje

Lapkričio 16 d. pasaulyje minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šiemet sukanka 20 metų nuo šios dienos oficialaus ir viešo minėjimo Lietuvoje.

Lapkričio 15 d. VRSCB Lavoriškių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė Renata Mašarienė, bendradarbiaujant su Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro socialine darbuotoja darbui su šeimomis Diana Tomaševič bei VRSA Lavoriškių seniūnijos socialinio darbo organizatore Marija Borisevič, organizavo vaikams renginį Tolerancijos dienai paminėti.

Šių metų akcijos simbolis – Tolerancijos žibintas. Rudenį, kai yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei, Tolerancijos žibintas skleis ją, asocijuojant su gėriu, šiluma, pozityvumu ir pakantumu.

Renginio pradžioje su vaikais kalbėjome apie aplinką, kurioje gyvename, diskutavome, ar vaikai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius. Atliekant užduotis, aptarėme tolerancijos/netolerancijos atvejus. Kad vaikams būtu lengviau suprasti žodžio „Tolerancija“ reikšmę, dalyviai buvo pakviesti sužaisti žaidimą „Tolerancijos bingo“. Vėliau vaikai sukūrė žibintus – gėrio ir vilties simbolius, kurie papuošė biblioteką.

Šventės pabaigoje visiems vaikams įteikėme dovanėles, kurias finansavo Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras ir Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka.

Tikimės, kad mūsų organizuota šventė paskatins vaikų tolerantišką ir draugišką elgesį kasdieniame gyvenime, o padovanota kvepianti, rankų darbo bičių korio žvakutė sušildys ir apšvies ne tik namus, bet ir širdis. Gerumas nieko nekainuoja ir teikia džiaugsmo ne tik mums, bet ir aplinkiniams.