Protmūšis jaunimui „Stebuklas prie Vyslos“

Rugsėjo 23 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje vyko ypatingas protmūšis, skirtas vienam svarbiausių Lenkijos istorijos įvykių – Varšuvos mūšiui, dar vadinamam „Stebuklu prie Vyslos“. Šis susitikimas leido jaunimui ne tik pagilinti istorines žinias, bet ir lavinti kūrybinį mąstymą bei komandinio darbo įgūdžius.

Renginyje dalyvavo mokiniai iš trijų Vilniaus rajono gimnazijų: Ferdinando Ruščico gimnazijos Rudaminoje, šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos Nemėžyje ir šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos Juodšiliuose. Į varžytuves stojo aštuonios komandos, kurių kapitonai aktyviai atsakinėjo į interaktyvius klausimus apie mūšio eigą, jo didvyrius bei reikšmę Europai.

Renginį pradėjo Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos direktorius Miroslav Voitiulevič, pabrėždamas bendro Lenkijos istorijos pažinimo svarbą ir jos vaidmenį formuojant žemyno likimą. Po įdomių varžytuvių mokiniai buvo pakviesti prie vaišių stalo, kiekviena komanda gavo dovanėlių, o renginys baigėsi bendra atminimo nuotrauka.

Protmūšis vyko įgyvendinant projektą „Lenkijos siekis atgauti deramą vietą tarp Europos valstybių“, kurio tikslas – padėti jaunajai kartai geriau suprasti Lenkijos istoriją.

Projektas finansuojamas vykdant Lenkijos Respublikos Senato globą Lenkams ir Lenkų kilmės asmenims užsienyje 2025 metais.

Protmūšis jaunimui „Stebuklas prie Vyslos“