Dienos stovykla Lavoriškių struktūriniame padalinyje „Būti lenku – garbė“

Dienos stovykla Lavoriškių struktūriniame padalinyje „Būti lenku – garbė“

Rugpjūčio 17–30 dienomis Vilniaus rajono Centrinės bibliotekos Lavoriškių struktūriniame padalinyje organizuota dienos stovykla „Būti lenku – garbė“, skirta vaikams, gyvenantiems Lavoriškių apylinkėse. Projektą Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis subsidijavo šv. Maksimilijono Marijos Kolbe lenkų kalbos plėtros institutas.

Stovykla buvo puiki galimybė vaikams smagiai ir turtingai praleisti laiką, susipažinti su įdomiais žmonėmis, išmokti naujų dalykų bei atrasti naujas vietas, lavinti gebėjimus ir bendrauti su savo bendraamžiais. Projekto tikslas – pagilinti vaikų žinias apie istoriją, tradicijas, papročius bei skatinti lenkų kalbos vartojimą.

Pirmą dieną pradėjome nuo integracinio žaidimo, kurio metu dalyviai susipažino ir sukūrė komandas: „Merginos iš Lavoriškių“, „Dinamitas“ ir „Grietinėlė“. Stovyklos metu organizuoti užsiėmimai, žaidimai ir varžybos skatino teigiamą konkurenciją tarp komandų.

Antrą dieną stovyklos dalyviai keliavo į „Bingo“ žirgyną Kyviškėse. Visi kartu stebėjome teatralizuotą žirgų pasirodymą, susipažinome su žirgyno gyventojais. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę pajodinėti.

Kitos dvi dienos buvo skirtos lenkų ir lietuvių poetui Adomui Mickevičiui, Vilniaus universitetui ir Vilniaus Senamiesčiui. Vaikams paruošėme pristatymus ir edukacinius užsiėmimus, o vėliau aplankėme A. Mickevičiaus muziejų Vilniuje, Vilniaus universitetą bei senamiestį.

Tęsdami projektą, nuvykome į Vladislavo Sirokomlės muziejų Bareikiškių kaime, kur pamatėme, kaip gyveno ir dirbo garsus poetas. Mūsų gidas dr. Juzefas Šostakovskis prieinamai ir įdomiai pristatė mums muziejų. Sodyba, kurioje gyveno V. Sirokomlė, turi labai žavingą, nedidelį amfiteatrą, kuriame vyksta įvairūs renginiai. Muziejaus darbuotojai maloniai leido mums gamtoje surengti pikniką, tad jauni stovyklautojai romantiškoje aplinkoje kepė dešreles.

Sekantis užsiėmimas buvo koliažų kūrimas – akimirkos iš stovyklos gyvenimo. Komandos kūrė koliažus, o įvertinti jų darbus pakvietėme seniūnijos darbuotojus.

Taip pat stovyklos metu vaikams parengėme keletą viktorinų, kartu skaitėme knygas, turėjome galimybę gilinti savo žinias apie istoriją ir tradicijas. Netrūko žaidimų bei sportinių pramogų.

Viena diena stovyklos tvarkaraštyje buvo skirta Mikalojui Kopernikui, kadangi šiemet minimos garsaus lenkų astronomo 550-osios gimimo metinės. Šia tema buvo paruošti edukaciniai užsiėmimai. Turėjome galimybę aplankyti ir vietinę observatoriją, kur astronomas Henrikas Selevič parodė mums teleskopus, papasakojo, kaip jis stebi žvaigždes. Svečiuose pas H. Selevičių organizavome pikniką ir aktyvias sporto pramogas.

Paskutinė stovyklos diena, kaip ir kitos, buvo kupina įspūdžių, nes pas mus atvyko svečiai iš Vilniaus rajono Centrinės bibliotekos ir buvo organizuotos robotikos dirbtuvės. Vaikai susipažino ne tik su robotikos pagrindais, bet turėjo galimybę pasimokyti valdyti dronus.

Stovyklos pabaigoje vaikams įtiekėme diplomus už dalyvavimą ir gražų bendravimą. Apdovanojome „Dinamito“ komandą, kuri surinko daugiausia taškų stovyklos varžybose.

Visi liko patenkinti stovyklos organizavimu. Vaikai paįvairino savo laisvalaikį, patyrė daug teigiamų emocijų ir nuostabių įspūdžių.