Rytmetis „Rieda rieda Pagrandukas“
Kovo 5-osios rytą „Kiškučių“ grupės darželinukus aplankė lietuvių liaudies pasaka „Pagrandukas“. Renginį „Rieda rieda Pagrandukas“ organizavo Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Rudausių struktūrinis padalinys ir Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio „100 spalvų“ Rudausių daugiafunkcis centras. Bibliotekos darbuotoja skaitė pasaką, o mažieji susidomėję klausėsi ir sekė linksmojo Pagranduko nuotykius.
Po skaitymo vyko integruota veikla „Jausmų pasaulis pasakoje „Pagrandukas“. Vaikai žiūrėjo filmuką apie jausmus, o vėliau kartu su mokytoja kalbėjosi apie pasakos veikėjo emocijas, mokėsi jas atpažinti ir įvardyti.
Kūrybinės veiklos metu mažieji „papuošė Pagranduką“ – priklijavo skarelę, rankytes ir kojytes, pavaizdavo jo emocijas. Vaikų darbai buvo spalvingi, saviti ir kupini vaikiško džiaugsmo.
Smagus orientacinis žaidimas „Atrask lietuvių kalbos lobį“
Kovo 7 dieną Rudausių struktūriniame padalinyje netrūko šurmulio – čia vyko vaikams ir jaunimui orientacinis žaidimas „Atrask lietuvių kalbos lobį“. Smalsuoliai leidosi į tikrą knygų paieškos nuotykį: pagal užuominas ieškojo knygų, rinko paslėptas raides ir skiemenis.
Atkakliai spręsdami užduotis, dalyviai galiausiai iš paslaptingos skrynelės sudėjo sakinį – „Žodis – tautos turtas“. Tačiau nuotykis tuo nesibaigė – vaikų laukė dar viena mįslė ir skrynelė su dovanėlėmis bei saldžiomis staigmenomis.
Net mažiausi bibliotekos lankytojai smalsiai tyrinėjo lentynas ir su džiaugsmu įsitraukė į paieškas. Šie renginiai dar kartą parodė, kad biblioteka gali būti ne tik knygų namai, bet ir vieta, kur laukia nuotykiai, kūryba ir smagios pažintys su lietuvių kalba.






