Naujos knygos

2017 05 08

Petro priesaika

Petro priesaika: romanas / Eva Mārtuža; iš latvių kalbos vertė Jurgis Banevičius – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016 – 477 p.

Latvių rašytojos Evos Mārtužos romanas „Petro priesaika“ pasakoja apie įvykius, kurie nepraranda reikšmės ir bėgant tūkstantmečiams. Šiame „Da Vinčio kodą“ primenančiame romane jo herojai iš pasaulio archyvų bei saugyklų siekia išgauti sensacingus liudijimus apie baltų istoriją, kad parvežtų juos namo.

2017 05 08

Kraujas mėlynas

Kraujas mėlynas: romanas / Undinė Radzevičiūtė – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017 – 356 p.

Tai istorinis romanas, kuriame gausybė išdavysčių, intrigų, tai – pasakojimas apie Borchų giminės atstovų bandymus siekti valdžios, jų ambicijas, dažnai nepamatuotas. Šios Livonijos kronikos papasakotos U. Radzevičiūtei būdingu stiliumi – taupūs, grakštūs sakiniai, viską persmelkianti ironija.

2017 05 08

Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių

Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių / Irena Vaišvilaitė; [fotografas Andrej Vasilenko] – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2017 – 349, [3] p.: iliustr.

„Pasivaikščiojimai po krikščioniškąjį Vilnių“ – pirmas nuoseklus kultūrinis vadovas po daugiakonfesinį ir daugiatautį Vilnių. Nuolat pabrėžiama, kad Vilniuje sugyveno krikščionybė, judaizmas ir islamas, tačiau ne tik tai, bet ir ilgalaikė Rytų ir Vakarų, arba graikų ir lotynų, krikščioniškųjų tradicijų kaimynystė Lietuvos sostinėje yra išskirtinė Europoje. Knygoje kalbama apie Rytų ir Vakarų krikščionybės palikimą ir dabartį Vilniuje, suprantamai atskleidžiamos ir susiejamos su šių dienų patirtimi pamirštos arba dabarties kasdienybei tolimos kultūros vertybių prasmės.

2017 05 08

Įkvėpti tylą

Įkvėpti tylą: memuarai / Paul Kalanithi; pratarmė: Abraham Verghese; iš anglų kalbos vertė Eglė Podčašinskienė – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2017 – 174 p.

Neurochirurgijos aukštumas pasiekusiam ir vos 36–erių sulaukusiam daktarui Paului Kalanithi diagnozuojamas ketvirtos stadijos plaučių vėžys. Ne vienus metus gydęs mirštančiuosius, jis pats tampa pacientu, be jokios savigailos kovojančiu už savo gyvybę.
„Įkvėpti tylą“ – tai atviras ir nuoširdus pasakojimas apie susitaikymą su žmogaus mirtingumu, daktaro ir paciento santykius, pasiryžimą dirbti net mirštant ir begalinę meilę gyvenimui. Paulas Kalanithi šios knygos pabaigti nespėjo, bet ji, atskleisdama vitališką žmogaus prigimtį ir stojišką laikyseną, pratęsia jo gyvenimą ir po mirties.

2017 05 08

Meilužis japonas

Meilužis japonas: romanas / Isabel Allende; iš ispanų kalbos vertė Valdas V. Petrauskas – Vilnius: Alma littera, 2017–244 p.

Magiška, iki širdies gelmių sukrečianti, septyniasdešimt metų trukusi ir per kelis žemynus nusidriekusi dviejų žmonių istorija.