Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Balandžio 14 dieną minime Lietuvos gyventojų didžiųjų netekčių ir pasipriešinimo okupacijų 81-ąsias metines. Ta proga Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka pakvietė Rudaminos „Ryto“ gimnazijos 5 klasę dalyvauti renginyje „Ištark, Išgirsk, Išsaugok“. Su vaikais kalbėjomės apie šios dienos svarbą, nes istorijos išsaugojimas yra kiekvieno mūsų reikalas. Prisiminėme, kad šią dieną keliame vėliavą su juodu kaspinu ir taip išreiškiame pagarbą žuvusiems.

Renginio metu diskutavome su vaikais kuo skiriasi tremtis ir įkalinimas, kiek metų tai truko ir kiek nuo trėmimo pradžios Lietuvoje buvo išvežta šeimų. Prisiminėme apie visuotinę tylos minutę, kuri paskatina mus visus stabtelėti bei pagalvoti apie laisvės kainą. Taip pat papasakojome apie projektą „Misija Sibiras“, kuris 2016 metais pirmą kartą įgyvendino tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Akcijos metu, žinomi žmonės ir ne tik, visoje Lietuvoje skaito tremtinių vardus ir pavardes bei jų likimus.

Mūsų renginio svečias buvo pradinių klasių lietuvių kalbos vadovėlių autorė, docentė Elena Marcelionienė, kuri papasakojo vaikams savo šeimos trėmimo istoriją į Sibirą bei palinkėjo džiaugtis tuo, kad esame laisvi ir turime galimybę siekti savo tikslų ir svajonių.

Renginio pabaigą vainikavo viktorina, kurioje reikėjo kuo greičiau atsakyti į klausimus ir taip panaudoti savo įgytas žinias. Po viktorinos visiems buvo įteiktos dovanėlės.

Dėkojame Elenai Marcelionienei ir visiems vaikams už dalyvavimą ir prasmingai praleistą laiką.