„Gyvenimas – tai rašymas“ (Vincui Mykolaičiui-Putinui 130)

2023 metais yra minimos Vinco Mykolaičio-Putino 130-osios gimimo metinės. Poetas, rašytojas, literatūros profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas iki šiol yra laikomas svarbiausiu lietuvių simbolistinės, filosofinės poezijos atstovu, ryškiausiu žmogaus dvasinių gelmių, liūdesio ir vienišystės dainiumi.

Šia proga Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka sausio 17 dieną pakvietė Rudaminos „Ryto“ gimnazijos dvyliktokus į susitikimą. Renginio metu trumpai pristatėme šią asmenybę, kuri yra laikoma viena iškiliausių XX a. modernizmo literatūros figūrų lietuvių literatūroje, pasižymėjusia ryškiais simbolizmo akcentais savo kūryboje. Papasakojome svarbiausius rašytojo gyvenimo aspektus, supažindinome su geriausiai vertinamu kūriniu „Altorių šešėly“. Taip pat išgirdome autoriaus žodį, kurį įgarsino Giedrius Arbačiauskas apie jo knygą ir pasiklausėme V. Mykolaičio-Putino eilėraštį „Einu patsai vienas…“, kurį skaitė ir įgarsino P. Venslovas.

Vėliau moksleiviai išgirstas ir jau turimas žinias galėjo įtvirtinti viktorinoje. Nuoširdžiai dėkojame už dalyvavimą, diskusijas ir geras emocijas bei tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.