Įpusėjo skaitymo iššūkis VASARA SU KNYGA: suskubkite dalyvauti

Šių metų iššūkiui įpusėjus jau užsiregistravo daugiau kaip 18000 dalyvių ir perskaityta kiek daugiau kaip 51000 knygų. Aktyviausiai iššūkyje registruojasi Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos apskričių gyventojai.

Magijos paieškos skirtingose knygose

Vasaros su knyga „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose nuolat vyksta konkursai, kuriuose savo mintimis apie skaitymo įpročius ir rekomendacijomis knygoms dalinasi skaitymo iššūkio dalyviai. Pastariesiems magiją atranda tiek poezijoje, tiek detektyvuose. Daugumos nuomone, žodis „magija“ pirmiausia asocijuojasi su J.K. Rowling Hario Poterio knygų serija. Štai ką sako iššūkio dalyviai:

„L. Riley „Septynios seserys“ – tikrai kažkas magiško, skaitau paskutinę dalį ir labai intriguojančios pabaigos laukiu. Visgi jų visų gyvenimas ir kilmės istorijos kupinos magijos“ (Alina).

„Magija yra poezija – žodžių rimas, žaismas ir visiškai nesvarbu kurio autoriaus – Jonyno, Buroko, Nėries, Marcinkevičiaus, Šekspyro…. Ant stalelio prie lovos visada yra J. Ivanauskaitės „Odė džiaugsmui“ – magija, pasiekiama ranka“ (Inga).

„Larsas Myttingas ir jo knygos „Seserų varpai“, „Heknės audinys“. Jis lyg koks cirko artistas meistriškai žongliruoja skirtingais veikėjų charakteriais, žmonių buitimi ar svajonėmis – ištrūkti iš savo kasdienybės ir pažinti daugiau. Nėra paprasta rinktis tarp seno ir naujo, tarp proto ir jausmų. Visa tai persipina su moteriškom nuojautom, giminės įpareigojimais ar kelių kartų vizijomis, kurios čia pat išnyra ir dingsta“ (Rita).

Įkvėpti knygų magijos ragina ir iniciatyvos ambasadorė Jurga Šeduikytė. „Magija man yra fantazijos sinonimas. Tikiu, kad kiekviena knyga yra apie jos autorių. Gerai įsižiūrėjus ir įsiklausius galima apčiuopti, kuo jis tiki, ko bijo, ko nemėgsta ir ką myli, kas jam gražu. Dar viena magijos rūšis – knygos sugebėjimas pakeisti žmogaus gyvenimą. Pravirkdyti, prajuokinti ar kitaip išlaisvinti užspaustas emocijas. Tokį magišką poveikį man sukėlė R. Bradbury „Pienių vynas“ ir E. Šafak „40 meilės taisyklių“. Dar G.G. Markeso kūryba“, – sako dainininkė, muzikos kūrėja ir jau trijų knygų autorė Jurga Šeduikytė.

Skaityti skatina įdomios užduotys

Akcija truks iki pat rugpjūčio 31 d., tad sudalyvauti dar ne vėlu: užsiregistruokite svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitę knygas suveskite jų pavadinimus. Jeigu reikia, prašykite bibliotekininko pagalbos. Negalią, dėl kurios nepavyksta skaityti knygas įprastu formatu, turintys dalyviai kviečiami naudotis ir virtualios bibliotekos „ELVIS“ paslaugomis.

Skaitymo iššūkio užduotys yra šios:

Perskaityk knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais);

Perskaityk Baltijos šalių autoriaus knygą;

Perskaityk biografinę knygą;

Perskaityk knygą, kurios pavadinimas – vienas žodis;

Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą.

Visų įveikusiųjų vasaros knygų iššūkį laukia staigmenos, o didžiuosius prizus įsteigė pagrindinė akcijos rėmėja – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Ji pasirūpino, kad net 47 burtų keliu atrinkti iššūkį įveikę dalyviai laimėtų išmanius ir inovatyvius prizus – planšetę, mobiliuosius telefonus, išmaniąsias apyrankes ir kt.

„Vasara su knyga“ – septintus metus apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų, Lietuvos aklųjų bibliotekos su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija organizuojama skaitymo skatinimo akcija. Organizatoriai džiaugiasi augančiu jos populiarumu – vien pernai perskaitytos 105867 knygos, skaitymo iššūkį įveikė per 17000 žmonių.

Pagrindinis informacinis partneris – LRT, pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“.

Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY, leidyklos „Alma Littera“, „Nieko rimto“, „Vaga“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Aukso žuvys“, „Debesų ganyklos“, Audioteka.lt, garsinių knygų biblioteka „Elvis“, „Urtės tekstilė“, peteliškių namai „DomBow Ties“, „DenimDiaries“, „Muilo virtuvė“, „Biblioteka visiems“, „Švieskime vaikus“, „Verocafe“, kurjerių tarnyba „Samus“,„Pažymėtas.lt“.

Tatjanos Grigorčenkienės nuotr.