„Kaip kuriama istorijos knyga“. Susitikimas su rašytoju R. Liachovič

Liepos 2 d. VRSCB Mažųjų Lygainių struktūriniame padalinyje vyko renginys „Kaip kuriama istorijos knyga“ – susitikimas su Vilniaus krašto istoriku, rašytoju Romanu Liachovič, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienai paminėti.

Roman Liachovič domisi krašto istorija ir Vilniaus krašto praeitimi. Jis dirba su šūkiu: „Saugokime Vilniaus krašto praeitį, taip pat ir savo gimtuosius miestus, kad niekas nebūtų pamiršta“. Jo knygos skirtos istorijos mylėtojams ir jauniems žmonėms, norintiems pažinti savo tautos praeitį. „Praeities atmintis turėtų būti gyva“, – sako jų autorius.

Istorikas papasakojo apie savo knygų kūrimo eigą: kaip kilo mintis rašyti knygas apie Vilniaus krašto istoriją, kam jos skirtos, kaip sunku išleisti knygą (dažnai jis leidžia knygas savo lėšomis). Pristatė savo knygas, kurias pavyko išleisti, papasakojo apie ateities planus. Jis rašo, kad išsaugotų savo atminimą. Taigi, jie pagrįsti pirminiais dokumentais, gausiai iliustruoti nuotraukomis ir dokumentais iš archyvo.

Susitikimo pabaigoje diskusijos tęsėsi prie kavos, o ponas Romanas pademonstravo ir savo muzikinius sugebėjimus, grodamas armonika. Linksmino susirinkusius senomis geromis melodijomis ir sulaukė audringų publikos plojimų.

Dėkojame Vilniaus krašto istorikui ponui Romanui Liachovič už skirtą mums laiką ir žinias.