„Keliaujant Lavoriškių istorijos puslapiais nuo senųjų laikų iki dabarties“

Birželio 19 dieną Europos archeologijos dienos proga VRSCB Lavoriškių struktūrinio padalinio darbuotojos vyr. bibliotekininkė Renata Mašarienė ir Interneto skaityklos specialistė Ana Ancevič pakvietė kaimo vaikus į edukacinį užsiėmimą bibliotekoje „Keliaujant Lavoriškių istorijos puslapiais nuo senųjų laikų iki dabarties“. Šia iniciatyva buvo siekiama atkreipti jaunimo dėmesį į gimtojo kaimo kraštotyrą.

Svečiams buvo pristatytos kelios prezentacijos – apie archeologijos mokslą ir apie Lavoriškes. XVI–XVII a. Lavoriškės buvo pelkių rūdos deginimo ir geležies kasybos centras. Apie tai liudija 1965 ir 1978 metais Lietuvos mokslų akademijos Istorijos instituto archeologų V. Daugučio ir J. Stankaus atlikti archeologiniai tyrimai. Būtent tada dešiniajame Vilnelės upės krante buvo aptiktos geležies lydymui skirtų molinių krosnių liekanos.

Vėliau susirinkusiems buvo rodoma, kaip laikui bėgant keitėsi kaimo istorija, kada Lavoriškėse atsirado bažnyčia ir mokykla. Taip pat pristatytos nuotraukos, kuriose pavaizduota sena medinė bažnyčia, kaimo užeiga išlikusi iki šių dienų, buvusi Lapidos kepyklėlė, pirmieji reisiniai autobusai 1950–1960 metais ir keli žemėlapiai iš įvairių istorinių laikotarpių.

Šis suorganizuotas renginys yra puiki proga parodyti vaikams, kodėl archeologo profesija tokia svarbi. Juk tik archeologų dėka galime atrasti nuostabų praeities pasaulį.