Lietuvos nacionalinė bibliotekų savaitė Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje

Balandžio 23–29 d. vyko, gražia tradicija tapusi, Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet, jau 22-ą kartą rengiama bibliotekų šventė buvo dedikuota tvarumo temai ir prisistatė tokiu šūkiu: „Tvari biblioteka“. Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė pastebėjo, kad kalbėti apie tvarią biblioteką ir kiekvieno bibliotekininko vaidmenį siekiant nuoseklumo veiklose, skatina bibliotekų misija organizuoti informaciją, dalintis žiniomis, planuoti pokyčius ateičiai. Pirmininkė skatino skirti šią savaitę apgalvoti bibliotekų vertybes ir galimybes veikti, kuriant tvarias bibliotekas.

 Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka, kaip ir kasmet, prisijungė prie svarbiausios metų savaitės visoms Lietuvos bibliotekoms ir savo skaitytojams siūlė daug įdomių veiklų, ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų.

 Balandžio 20 dieną į biblioteką atkeliavo Rudaminos lopšelio-darželio mažieji smalsuoliai, kuriems buvo aprodyti „knygų namai“. Jie susipažino su bibliotekininko profesija ir sužinojo, kas gi atsitiktų, jei pasaulyje pradingtų visos knygos. Po visų diskusijų ir įdomių pokalbių vaikai išklausė pasaką apie vilką, kuris iškrito iš savo knygos ir ieškodamas kelio namo vis patekdavo ne į tą pasaką, kurioje jo laukė nauji nuotykiai.

 Balandžio 21 dieną bibliotekoje apsilankė Rudaminos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji entuziastai, kurie su nekantrumu norėjo susipažinti su biblioteka ir jos knygų įvairove. Tai buvo jų pirmasis apsilankymas. O edukacinis žaidimas „Du kurmiai“ sužadino mūsų entuziastų aktyvumą iki begalybės.

 Pirmadienį, balandžio 25 dieną į biblioteką sugužėjo Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos pirmokai, kurie taip pat pažino bibliotekos erdves, susipažino su bibliotekos veikla ir jos taisyklėmis. Susitikimo metu vaikai linksmai atsakinėjo į klausimus, skaitė eilėraščius ir minė mįsles.

 Antradienį, balandžio 26 dieną, ankstyvą rytą bibliotekos duris pravėrė būrys moksleivių iš Rudaminos „Ryto“ gimnazijos. Tą dieną net trys pirmosios klasės dalyvavo bibliotekininkų parengtose veiklose. Vyko ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, žaidimai ir konkursai.

 Balandžio 28 dieną biblioteką aplankė Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos dviejų pirmų klasių žingeidūs vaikai, kurie buvo labai aktyvūs ir trykštantys kuo daugiau sužinoti. Po ekskursijos, įvairių klausimų, mįslių minimo ir kūrybinių užsiėmimų, vaikai išklausė knygos prašymą, kaip elgtis su ja gražiai ir tvarkingai. Bibliotekininkė papasakojo apie knygų gyvenimą, kurios iš pradžių būna naujos, o vėliau pasensta. Jos visada nori būti švarios, tvarkingos, puošnios ir mylimos.

Kaip bebūtų gaila, bet mūsų bibliotekos renginių savaitė labai greitai prabėgo. Džiaugiamės, kad tiek vaikų aplankė biblioteką, taip smagiai ir turiningai praleido laiką, o įvairios edukacijos, užsiėmimai ir gautos dovanos suteikė smalsuoliams neišdildomų įspūdžių. Tikimės, kad šios savaitės renginiai ir užsiėmimai padės vaikams pažvelgti į rytojų kitomis akimis, o įgytus naudingus įgūdžius naujieji skaitytojai pritaikys savo kasdieniniame gyvenime.

Copy link
Powered by Social Snap