„Nesigailėk, niekada nesigailėk, kad galėjai ką nors gyvenime sukurti“

Rugsėjo 22 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka pakvietė Ferdinando Ruščico gimnazijos devintokus ir jų mokytoją Iloną Herman į fantastinį susitikimą su futurologo Stanislavo Lemo asmenybe. Biblioteka baigė įgyvendinti projektą „2021 metai. Stanislovo Lemo 100-osios gimimo metinės.“, kurio tikslas buvo supažindinti skaitytojus, kino ir fantastikos gerbėjus su žymiojo lenkų mokslinės fantastikos rašytojo Stanislavo Hermano Lemo kūryba ir biografija. Nuostabioje kosminėje aplinkoje jaunieji tyrinėtojai dalyvavo žinių konkurse apie vieną iš nedaugelio visame pasaulyje garsų mokslinės fantastikos kūrėją, pripažįstamą tikru literatūros meistru. Jo knygos išverstos į daugiau nei keturiasdešimt kalbų, išleista virš 30 milijonų egzempliorių. Ne veltui Lemas yra laikomas paskutiniuoju Kosmoso romantiku. Po viktorinos moksleiviai grupėse iš atliekų konstravo robotus. Pasitelkus vaizduotę, vaikai suprojektavo originalius ir nepakartojamus kūrinius. Kol vyko kūrybinės dirbtuvės, buvo tikrinami moksleivių atsakymai į viktorinos klausimus. Trims daugiausiai surinkusiems taškų dalyviams  buvo įteikti pagrindiniai prizai, o visi kiti neliko tuščiomis ir taip pat gavo po dovanėlę. Renginį vainikavo nepakartojamai skanus tortas „Kosmosas“.

Sveikiname viktorinos laimėtojus: Renatą Krepštul, Aleksandrą Skokunovą, Maksymilianą Bastiną. Dėkojame mokytojai Ilonai Herman ir moksleiviams už dalyvavimą renginyje, už sukurtus robotus, kurie eksponuojami mūsų bibliotekoje. Taip pat norėtume padėkoti „Rudaminos autoservisui“, kuris suteikė galimybę panaudoti savo geležinį robotą mūsų šventėje, bei Rudaminos daugiafunkciniam kultūros centrui už galimybę naudotis salės paslaugomis.

Projektas finansuojamas Ministro Pirmininko kanceliarijos lėšomis kaip konkurso „Polonija ir lenkai užsienyje 2021“ dalis.