Introduction

Paroda „Visata matoma iš Slabados“

Paroda „Visata matoma iš Slabados“

2021 m. spalio 20 d. svetingame Rudaminos daugiafunkcinio Kultūros centro Zujūnų struktūriniame padalinyje buvo atidaryta nuotraukų paroda „Visata matoma iš Slabados“, kurią organizavo Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Zujūnų struktūrinio padalinio darbuotoja Beata Barsul ir Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Zujūnų struktūrinio padalinio darbuotoja Rima Dubickaja.

Į Parodos atidarymą atvyko nuotraukų autorius Henrikas Selevičius, Zujūnų gimnazijos mokiniai kartu su gimnazijos direktoriumi Mareku Pščolovskiu ir mokytoju Voitechu Klimaševskiu, Zujūnų seniūnijos seniūnas Miroslav Gajevski, administracijos darbuotojai, Zujūnų kaimo gyventojai.

Henrik Selevič – astronomas, tyrinėtojas ir fotografas. Jo atradimai žinomi visame pasaulyje. Astronomas laikomas pirmuoju, atradusiu naująją žvaigždę Lietuvoje, kurią pavadino Sielewicz1. Astronomas yra kilęs iš Slabados kaimo netoli Lavoriškių, Vilniaus rajone. Šis kaimas yra žinomas Henriko Selevičiaus atradimų ir jo įrengtos observatorijos dėka.

Henrik Selevič yra ne tik astronomas, bet ir profesionalus fotografas. Daugelį metų jis taip pat specializuojasi dangaus astrofotografijoje. Parodos atidarymo metu astronomas pasakojo apie Slabados kaimą, savarankiškai sukurtą observatoriją bei sukonstruotą teleskopą, apie asteroidus, žvaigždes, mėnulį ir kitus tolimus astronomijos objektus.

Nuoširdžiai dėkojame Henrikui Selevičiui už šią nepaprastą kelionę po astronomijos pasaulį. Kviečiame visus norinčius aplankyti parodą ir pamatyti dangaus žavesį, atvaizduotą nuotraukose. Paroda veiks Rudaminos daugiafunkcinio Kultūros centro Zujūnų struktūriniame padalinyje (adresu: Vilniaus r., Zujūnų k., Mokyklos g. 1) iki 2021 m. lapkričio 20 d.

0 comments on “Paroda „Visata matoma iš Slabados“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas
Copy link
Powered by Social Snap