Pokalbis su jaunąja žurnaliste Juste Luščinskyte

Kovo 22 d. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje įvyko įkvepiantis susitikimas su žurnaliste Juste Luščinskyte. Ketvirto kurso žurnalistikos studentė pasidalino savo patirtimi su Rudaminos „Ryto“ 10 klasių moksleiviais, atskleisdama žurnalistikos pasaulio užkulisius.

Susitikimo metu Justė papasakojo apie savo kelią į žurnalistiką, studijas Vilniaus universitete ir praktiką įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Ji pabrėžė žurnalistikos etikos svarbą, gebėjimą kritiškai mąstyti ir atsakingai atrinkti bei pateikti informaciją.

Mokiniai aktyviai dalyvavo susitikime, užduodami įvairius klausimus apie žurnalisto darbo specifiką, iššūkius ir džiaugsmus. Justė mielai dalijosi savo patirtimi, papasakodama apie įdomiausius interviu ir reportažus, kuriuos jai teko rengti.

Ypatingą įspūdį moksleiviams paliko Justės pasakojimas apie darbą LRT radijuje. Ji papasakojo apie radijo laidų kūrimo procesą, dikcijos ir kalbėjimo technikos svarbą.

Susitikimas su Juste Luščinskyte paskatino moksleivius susimąstyti apie žurnalistikos profesiją, jos privalumus ir trūkumus. Justės entuziazmas ir atsidavimas žurnalistikai įkvėpė moksleivius siekti savo tikslų ir drąsiai svajoti.