„Saugesnio interneto savaitė 2024“ Kalvelių struktūriniame padalinyje

Saugesnio interneto savaitė minima kiekvienais metais, vasario antrąją savaitę. Šiais metais Saugesnio interneto diena buvo minima jau 21-ąjį kartą. Šios savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Šiais metais vasario 5–9 d. Lietuvoje yra paskelbta saugesnio interneto savaitė. Ta proga Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Kalvelių struktūrinio padalinio darbuotojos organizavo Saugesnio interneto savaitei skirtus renginius. Bibliotekininkės kvietė jaunimą dalyvauti tokiose susitikimuose: „Saugus elgesys internete“, „Saugus internetas – draugiškas internetas“, „Ką žinai apie dezinformaciją?“, „Ar esi saugus internete?“.

Vasario 5 d. sulaukėme didelį Kalvelių Stanislovo Moniuškos gimnazijos 5 klasės moksleivių būrį su mokytoja T. Šilobrit. Mokiniai dalyvavo mokymuose „Saugus elgesys internete“, diskutavo saugesnio interneto temomis. Jaunimas ne tik pagilino jau turimas žinias, bet ir sužinojo nemažai naujo.

Vasario 7 d. į Kalvelių biblioteką atvyko Kalvelių Stanislovo Moniuškos IVG klasės gimnazistai su mokytoja L. Podvorska. Vaikai išklausė temą „Saugus internetas – draugiškas internetas“. Renginio metu su mokiniais kalbėjome apie įvairias grėsmes ir aiškinomės kaip jų išvengti. Šio susitikimo pabaigoje moksleiviai dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie dezinformaciją?“. Mokiniai susipažino su dezinformacijos ir melagienos sąvokomis, sužinojo kaip jas atpažinti ir tinkamai įvertinti.

Vasario 6, 8 ir 9 dienomis buvo organizuojami renginiai bendruomenei. Kalvelių struktūriniame padalinyje buvo teikiamos individualios konsultacijos bibliotekos lankytojams, norintys galėjo pasitikrinti žinias spręsdami testus. Aptartos pagrindinės saugumo internete taisyklės.

Dėkojame visiems lankytojams už aktyvų dalyvavimą Saugesnio interneto savaitės renginiuose.

                                                                                             „Kurkime geresnį internetą kartu!“
                                                                                             Organizatoriai