„Bibliotekininkas, kitoks nei tu manai“

Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių pasirinkimų žmogaus gyvenime. Smagu, kai dirbame mums patinkantį darbą. Dažnai užduodame klausimą: kuo būsiu, kai užaugsiu? Kartais svajonės pildosi, o kartais likimas atneša netikėtumų ir tenka išmokti daug naujo bei įdomaus.

Zujūnų gimnazijos pradinių klasių mokytojai Ana Černel, Beata Michajlovska – Zlotnikova, Danuta Radulevič ir Vojciech Klimaševski vykdo projektą „Svajonių profesija“. Dalyvauti projekte ir supažindinti mokinius su bibliotekininko profesija pakvietė Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Zujūnų struktūrinio padalinio bibliotekininkę Beatą Barsul.

Kovo 20 dieną Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Zujūnų struktūriniame padalinyje įvyko renginys: „Bibliotekininkas, kitoks nei tu manai“, kuriame dalyvavo 1–4 klasių mokiniai kartu su mokytojais.

Apie bibliotekininkus sklando daugybė mitų. Vienas jų – bibliotekininkai turi daug laisvo laiko, geria kavą ir skaito knygas. Tačiau šis darbas kupinas iššūkių ir kūrybiškumo. Nors stereotipai apie bibliotekininkus XXI amžiuje dar gyvi, šios profesijos pristatymas sugriovė visus mitus.

Viena pagrindinių bibliotekininkų pareigų, žinoma, yra skaitytojų aptarnavimas, knygų fondo priežiūra. Bibliotekininkai, pasitelkę savo kūrybiškumą, rašo ir įgyvendina projektus, skatinančius kultūrinį bendruomenės vystymąsi. Organizuoja renginius, įdomius susitikimus ir mokymus. Edukaciniai ir literatūriniai susitikimai, knygų parodos, spektakliai, virtualūs užsiėmimai, kompiuterinio raštingumo mokymai – tai tik dalis kasdienio bibliotekininko darbo.

XXI amžiaus skaitmeninės technologijos, internetas keičia ir bibliotekų veiklą. Bibliotekininkai veda kompiuterinio raštingumo mokymus, robotikos užsiėmimus, organizuoja virtualius renginius.

Biblioteka – tai mažų kaimų ir miestelių, bei didelių miestų gyventojus integruojanti vieta. Tai bendruomenės susibūrimo vieta, švietimo ir kultūros renginių židinys. Maloniai kviečiame!

Zujūnų gimnazijos mokytojams nuoširdžiai dėkojame už galimybę dalyvauti nuostabiame projekte „Svajonių profesija“ ir supažindinti mokinius su turininga ir įdomia bibliotekininko profesija.