Išvyka į gamtą „Pažinkime paukščius drauge“

„Norint pamatyti paukščius, būtina tapti tylos dalimi“ (Robertas Lyndas)

Kovo 25 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Kalvelių struktūrinio padalinio darbuotojos, interneto skaityklos specialistė Teresa Pristavka ir vyr. bibliotekininkė Natalija Vercholamova, organizavo išvyką į mišką „Pažinkime paukščius drauge“. Renginyje dalyvavo Stanislovo Moniuškos gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis: Andžela Aidukiene, Gražina Čerešniovaja ir Alina Podvorska. Netradicinėje aplinkoje mokiniai garsiai ir raiškiai skaitė ištraukas iš knygų apie gamtą, paukščius ir gyvūnus. Jie sužinojo, kad nuo seno kovo 25-ąją laukiama parskrendant gandrų, kurie mūsų žemėje tarsi išvaiko paskutinius žiemos ledus. Senoliai sakydavo, kad parskridęs pirmasis gandras parneša ant uodegos kielę, kuri baigia išspardyti ledus, ir po lygiadienio galutinai įsitvirtina pavasaris. Tą dieną draudžiama taisyti tvoras, kalti bet kokius kuolus, vežti malkas ar pagalius iš miško. Nepatartina ką nors skolinti, nes gyvuliai susirgs…

Kalvelių girininkijos medienos meistras Alfonsas Pristavka, papasakojo daug įdomių faktų apie paukščių kasdienybę. Pavyzdžiui, gaminant inkilą iš lentų, reiktų rinktis sausas ir neobliuotas. Pagaminto inkilo nerekomenduojama lakuoti, dažyti, nes natūralių medžiagų inkilus geriausiai pasirenka paukščiai. Juos geriausia iškelti gerai matomoje vietoje ant tvirtos šakos, kad paukščiams būtų geras priskridimas. Reikia labai tinkamai parinkti vietą, kad inkilo nedengtų šakos ir jis būtų aiškiai matomas. Mokiniai noriai iškėlė inkilus, dovanotus Kalvelių girininkijos atstovų.

Kalvelių girininkijos girininko pavaduotojas Tadas Deimantavičius papasakojo, kokie svarbūs mums yra paukščiai. Jie ne tik praskaidrina mūsų pasivaikščiojimus savo dainomis, bet svarbiausia, naikina piktybiškus vabzdžius, kurie galėtų pakenkti mūsų bei miško gyvūnų sveikatai. Papasakojo apie inkiluose perinčius paukščius, inkilų rūšis, pademonstravo inkilų iškėlimo būdus.

Vėliau bibliotekos darbuotojos svečius vaišino gardžia arbata ir saldumynais. Kiekvienas dalyvis gavo atminimo dovanėlę. Šis renginys sujungė visus vienai bendrai užduočiai – rodyti pavyzdį, kad gamta mūsų rankose, kad Žemę turime tik vieną ir būtina ją saugoti. Paukštis yra įkvepiantis gyvūnas, simbolizuojantis žmonių laisvę ir dvasinį augimą. Kalvelių girininkijos girininkas Kornelijus Indrašius džiaugėsi, kad taip gausiai susirinkę moksleiviai, žavisi miško grožiu ir puoselėja gamtą. Tokios šventės ugdo moksleivius, todėl kvietė visus dalyvauti neužilgo organizuojamoje akcijoje „Darom“, kurios metu visi kartu užtikrinsime tvarką ir švarą mus supančiuose miškuose ir atliksime savo, kaip piliečio pareigą! Rūpinkimės gamta kartu!

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei, kuri finansavo renginį.