Kaip būti

Vaiva Rykštaitė. Kaip būti – Vilnius: Tyto alba,2021 – 376 p.

Kaip būti. Be klaustuko. Be atsakymo. Eklektiškas Vaivos Rykštaitės tekstų rinkinys – lyg stabtelėjimas per vidurį, dairantis: koks šiandien rodosi pasaulis ir kaip jame sutilpti.

Feisbuko įrašai, sapnai, pokalbių su draugėmis nuotrupos, tinklaraščio tekstai, geriausios publikacijos iš nebegėda.lt tinklalapio…Nuo kelių sakinių iki kelių puslapių. Įtraukianti, bet neįpareigojanti knyga.

Vaiva Rykštaitė – filosofijos magistrė, romanų ir vaikų knygų autorė, tinklaraštininkė, daugiametė LRT skiltininkė, Rašytojų sąjungos narė, daugiavaikė mama, meilės emigrantė, jau aštuntus metus namus kurianti Havajų saloje. Už autofikcinį romaną „Trisdešimt“ pelniusi literatūrinę Kazimiero Barėno premiją. Jos kultinė knyga „Pirmąkart mama“ įtraukta į Lietuvos akušerių ir ginekologų asociacijos rekomenduojamos literatūros sąrašą. Romanas „Lizos butas“ pretendavo į Jurgos Ivanauskaitės premiją, gavęs LKT stipendiją, išrinktas į kinematografiškiausių knygų devintuką, taip pat pagal jį yra sukurta ekskursija po Kauno senamiestį. „Kaip būti“ – devintoji autorės knyga.