Kalvelių bibliotekoje paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“.
                                                                                                                                      Jonas Jablonskis

Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šiai svarbiai datai paminėti VRSCB Kalvelių struktūrinio padalinio bibliotekininkės suorganizavo popietę „Kaip gimsta knyga“. Renginyje dalyvavo Kalvelių Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro vaikai kartu su užimtumo specialiste Ivona Dzengo.

Renginio dalyviai buvo supažindinti su rašto atsiradimo istorija. Išgirdo įdomių pasakojimų apie pirmuosius raštus – mazgelinį raštą, dantiraštį, piktografinį raštą. Daug ir įdomiai buvo kalbėta apie pirmuosius senovės Egipto papirusus, jų gamybos ir saugojimo technologijas, kinų sukurtą popierių, viduramžių Europoje populiarų pergamentą, Johanneso Gutenbergo išradimą – knygų spausdinimo stakles.

Mokiniams trumpai pristatytas knygos kelias nuo jos ištakų iki mūsų dienų. Su moksleiviais prisimintas spaudos draudimo laikotarpis Lietuvoje, knygnešių indėlis siekiant išsaugoti lietuvišką knygą, žodį.

Susitikimas privertė visus jo dalyvius susimąstyti, kaip svarbu daugiatautėje Europoje išsaugoti savo kalbą ateities kartoms tokią, kokia skambėjo močiučių lopšinėse, bočių pasakose ar liaudies dainose.

Visi renginio dalyviai gavo atmintines dovanas.

                                                                                                                                            Organizatoriai