Skaitmeninio raštingumo pamokėlė „Pirmieji žingsniai po internetą“ Kalvelių bibliotekoje

Gegužės 7 d. VRSCB Kalvelių struktūrinio padalinio bibliotekininkė organizavo informacinę valandėlę „Pirmieji žingsniai po internetą“, kurios tikslas išsiaiškinti, kas yra internetas, kokia jo nauda visuomenei, kokie yra pavojai ir kaip jų išvengti.

Renginyje dalyvavo Kalvelių Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro vaikai kartu su užimtumo specialiste Ivona Dzengo. Mokiniai buvo supažindinti su kompiuterių tipais, technologijomis esančiomis bibliotekoje.

Vaikams buvo pristatyti pažintiniai filmukai. Jie sužinojo, kiek laiko vaikas gali praleisti prie kompiuterio, koks yra kompiuterio poveikis sveikatai, ar kompiuteris – gėris, ar blogis, koks turėtų būti apšvietimas dirbant kompiuteriu, kokios pagrindinės klaidos daromos dirbant kompiuteriu, papasakota apie virtualios realybės pavojus vaikui, supažindinta su saugaus darbo kompiuteriu taisyklėmis.

Vaikai atsakinėjo į klausimus ir aktyviai bendravo. Išmaniosios technologijos padeda žmonėms bendrauti, ieškoti informacijos ir ją gauti, mokytis, pramogauti.

Visi renginio dalyviai gavo atmintines dovanas.

                                                                                                                                            Organizatoriai