Mūsų kraštietis Juzef Pilsudski

„Lenkijos valstybės vadovas, o mūsų kraštietis – Juzef Pilsudski“

Spalio 13 diena Vilniaus rajono savivaldybės Centinės Bibliotekos Glitiškių struktūriniame padalinyje buvo įgyvendintas projektas: „Lenkijos valstybės vadovas, o mūsų kraštietis – Juzef Pilsudski“ („Mąż stanu, a nasz rodak – Józef Piłsudski”). Projektas skirtas Lenkijos šimtmečiui paminėti bei daugiau sužinoti apie pirmąjį Lenkijos Maršalą, kuris gimė ir augo Lietuvoje.

Nemažas būrys smalsių asmenų turėjo puikią progą apsilankyti vietose, susijusiose su pirmojo Lenkijos Maršalo gyvenimu. Pirmuoju maršruto tikslu buvo Zalavas, vietovė esanti Švenčionių rajone, kurioje gimė įžymus Lenkijos revoliucinis ir valstybės politinis veikėjas.

Iš Zalavo kelias vedė į Pavoverę. Pavoverės bažnyčioje būsimasis Lenkijos maršalas buvo pakrikštytas. Medinė bažnyčia, pastatyta XVIII a. pab. išlikusi iki šių dienų.

Netoli Paberžės, Riešės seniūnijoje esančiose Pikeliškėse yra puikiai išlaikytas dvarelis, kuriame Juzef Pilsudski mielai leisdavo savo atostogų dienas.

Po kupinos puikių įspūdžių kelionės, pasipildę žinių bagažus projekto dalyviai buvo pakviesti į visą apibendrinančią popietę VRSCB Glitiškių struktūriniame padalinyje. Trumpo filmuko peržiūra bei viktorina leido dar labiau įtvirtinti išgirstą bei pamatytą medžiagą apie šio projekto herojų. Kiekvieno dalyvio akį patraukė vaikų piešinių paroda bibliotekoje: „Lenkijai 100 metų!“ („Polsce 100 lat!“).

Projektas yra iš dalies finansuojamas Lenkijos Respublikos senato kaip parama lenkams, gyvenantiems už Lenkijos ribų bei Vilniaus rajono savivaldybės.