Introduction

„Poeto ir mąstytojo kelias“ – Vytautui Mačerniui 100

„Poeto ir mąstytojo kelias“ – Vytautui Mačerniui 100

Birželio 28 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka kvietė visus dalyvauti virtualiame susitikime „Poeto ir mąstytojo kelias“, skirtame Vytauto Mačernio 100-ioms gimimo metinėms paminėti. Vytautas Mačernis visuotinai pripažintas lietuvių literatūros klasikas. Jis gyveno knygų pasaulyje, kalbėjo aštuoniomis kalbomis, užsienio literatūrą skaitė originalo kalba. Jaunasis poetas
buvo įnikęs į Nyčę, Platoną, Ulisą, Dostojevskį.

Renginio dalyviai susipažino su Vytauto Mačernio biografija ir kūryba. Visus labai sujaudino poeto ir Bronės Vildžiūnaitės meilės istorija, kuriai, nebuvo lemta išsipildyti. Bronei buvo parašyti svarbiausi Vytauto laiškai – jo dvasinių išgyvenimų, pakilimų ir krizių, kūrybos liudininkai. Deja, bet Bronės mama nenorėjo, kad dukra tekėtų už Vytauto – studento, poeto, nepraktiško… Vestuvės buvo atidėtos ir po metų jaunas poetas tragiškai žūsta, kai į jį pataiko artilerijos sviedinio skeveldra.

Po pristatymo renginio dalyviai sudalyvavo viktorinoje, kurioje pasitikrino savo žinias apie Vytautą Mačernį. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

0 comments on “„Poeto ir mąstytojo kelias“ – Vytautui Mačerniui 100

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas
Copy link
Powered by Social Snap