Vasarą pasitinkame šventiškai

Jau daug metų vasara prasideda gražia ir labai reikšminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Vaikystė – pats gražiausias ir nerūpestingiausias metas, tarsi žmogaus gyvenimo pavasaris, teikiantis daug vilčių ir galimybių ugdyti savo gebėjimus.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka birželio 1 dieną, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, organizavo pažintinį, linksmą ir aktyvų renginį vaikams. Renginio pradžioje visus dalyvius pasveikino Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič. Po nuoširdžių linkėjimų, seniūnas mažiesiems svečiams įteikė saldumynų. Susitikti su vaikais taip pat atvyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus valdybos 4 komandos pirmos budinčios pamainos pareigūnai su pamainos vadu Vadimu Jarmolovič. Gaisrininkai – gelbėtojai papasakojo vaikams, kaip elgtis kilus gaisrui, kam skambinti nelaimės atveju, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių ir kaip tapti savanoriu. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko demonstruota gaisrinė technika ir gelbėjimo įranga. Jie galėjo rankose palaikyti vandens švirkštą, užsidėti šalmą, įlipti į gaisrinį automobilį ir pasijusti tikrais gaisrininkais.

Susipažinę su gaisrininko profesija, jaunieji smalsuoliai dalyvavo lauko žaidimuose. Šešios komandos keliavo per „kiemelius“ ir išbandė savo jėgas įvairiuose lauko ir stalo žaidimuose: „akla višta“, „aukščiau žemės“, kliūčių ruožas, „kryžiukai nuliukai“, „šok su šokdyne“, „dramblys, maišytuvas, skrudintuvas“, „susipinkime rankomis“, „jenga“, „domino“, „neišbarstyk kamuoliukų“ ir kt. Visi šventės dalyviai galėjo pasilepinti cukraus vatos debesėliais. Džiugu buvo matyti vaikų šypsenas, džiaugsmą ir jų aktyvų dalyvavimą šventėje.

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei už dovanas, kurios buvo įteiktos gaisrininkams. Ačiū Rudaminos seniūnijai, kuri prisidėjo prie renginio organizavimo. Dėkojame Rudaminos mokyklų mokytojoms, kurios lydėjo vaikus į šventę.