Introduction

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė bibliotekos indėlis „Prisijungusi Lietuva“ projekte

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė bibliotekos indėlis „Prisijungusi Lietuva“ projekte

Prieš trejus metus pradėtas vykdyti projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ pasiekė savo užsibrėžtus tikslus ir džiaugiasi pasiektais rezultatais – projekto veiklose dalyvavo virš 500 tūkst. žmonių. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka turi kuo didžiuotis – jos bibliotekininkai taip pat prisidėjo prie šio įspūdingo skaičiaus.

Biblioteka, gavusi kvietimą dalyvauti projekte, nedvejodama sutiko. Aktyvūs, nebijantys iššūkių ir naujovių bibliotekininkai kvietė į mokymus savo skaitytojus, vietos gyventojus, pažįstamus, šeimos narius. Iš pradžių mokymai vyko tiesiogiai, vėliau, užklupus pandemijai, mokymai persikėlė į nuotolinę erdvę ir tapo dar labiau paklausūs, nes žmonėms reikėjo išmokti dirbti iš namų, internetu užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis. Būtent platus mokymų temų pasirinkimas daugeliui Lietuvos gyventojų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar gyvenamosios vietos padėjo įgyti taip reikalingų skaitmeninių žinių karantino metu.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos 13 lektorių apmokė apie 3900 dalyvių, tam skyrė apie 2900 valandų, iš viso mokymuose dalyvavo 348 grupės. Lektoriai buvo mobilūs ir mokymus vedė net 28 Vilniaus rajono bibliotekose. Pačios populiariausios programos nuotoliniu būdu išliko „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Skaičiuoklė darbui ir namams“, „Pristatymų rengimas“, „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais“ bei „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka džiaugiasi už suteikta progą dalyvauti tokio masto projekte, dėkoja visiems lektoriams ir mokymų dalyviams už prasmingai praleistą laiką ir tikisi susitikti kitose organizuojamose veiklose.

0 comments on “Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė bibliotekos indėlis „Prisijungusi Lietuva“ projekte

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas
Copy link
Powered by Social Snap