2021 metai. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metų minėjimas

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje startavo projektas „2021 metai. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metų minėjimas“. Projekto tikslas – paminėti Gegužės 3-iosios – pirmosios Europoje ir antrosios pasaulyje (po JAV) rašytinės Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. Gegužės trečiosios Konstitucija su Abiejų Tautų tarpusavio įžadu yra Lietuvos ir Lenkijos valstybių bendro istorinio paveldo dalis, stiprinanti mūsų tautų istorinę atmintį, taip pat yra vienas iš esminių Lenkijos ir Lietuvos šimtmečio tarpusavio santykių veiksniu. Šia proga Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka parengė keletą konkursų, literatūrinę parodą ir baigiamąjį renginį, kuriame dalyvaus Vilniaus lenkų teatro aktoriai, dainų ir šokio folkloro ansamblis „Rudomianka“ ir garbingi svečiai iš Vilniaus rajono savivaldybės bei įvairių kultūros ir švietimo institucijų Rudaminoje. Jau įvyko virtualus susitikimas „Wiwat Maj, Piękny Maj“ su istoriku ir Vilniaus agroekologijos mokymo centro mokytoju Michalu Treščinskiu. Susitikime taip pat dalyvavo Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos ir Rudaminos meno mokyklos mokiniai, kurie parengė gražius pasirodymus.

Maloniai kviečiame visus norinčius aplankyti literatūrinę parodą, skirtą Gegužės 3-iosios Konstitucijos metams paminėti, kuri veikia bibliotekos darbo valandomis.

Projektas finansuojamas Ministro Pirmininko kanceliarijos lėšomis kaip konkurso „Polonija ir lenkai užsienyje 2021“ dalis.

Baigėsi beveik metus trukęs projektas „2021 metai. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metų minėjimas“

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka įgyvendino beveik metus trukusį projektą „2021 metai. Gegužės 3-osios Konstitucijos metų minėjimas“. Lapkričio 21 dieną įvyko paskutinis renginys, kuris vainikavo projekto veiklas.

 Renginio pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos direktorius Miroslav Voitiulevič pristatė projekto įgyvendinimo etapus bei jo rezultatus. Ši graži ir sėkminga iniciatyva minint Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ąsias metines ir abipusį Lietuvos ir Lenkijos pasižadėjimą yra abiejų šalių tautų draugystės ir ilgalaikio ryšio simbolis. Bibliotekos vadovas dėkojo visiems, kurie padėjo įgyvendinti šią nuostabią idėją: Rudaminos meno mokyklos, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro atstovams, istorikui ir mokytojui Michalui Treščinskiui, salės dekoratorei Annai Prokopovič.

Po padėkos žodžių svečiai stebėjo žymaus lenkų romantiko Aleksandro Fredro spektaklį „Kerštas“, suvaidintą Vilniaus lenkų teatro aktorių. Šis spektaklis nukėlė žiūrovus į Abiejų tautų Respublikos laikus. Komedija pasakoja apie du XVII a. gyvenusius per pusę mūrine siena padalintoje pilyje ir nuolat besivaidijančias kaimynus. Kūrinys rašytas Lenkijos pietrytinės regiono dalies tarme yra paremtas tikrais įvykiais. Jame gausu literatūrinių parafrazių ir patarlių. Net 30 metų liepsnojęs konfliktas tarp dviejų pilies šeimininkų baigėsi jų atžalų vedybomis.

Po linksmo ir užburiančio spektaklio, renginio svečiai buvo kviečiami prie vaišių stalo. Dalyviai sužavėti renginiu bei spektakliu dalijosi įspūdžiais, gražiais atsiliepimais bei padėkomis teatro aktoriams ir renginio organizatoriams.

Projektas finansuojamas Ministro Pirmininko kanceliarijos, kaip konkurso „Polonija ir lenkai užsienyje 2021“ dalis ir Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis.