Introduction

2021 metai. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metų minėjimas

2021 metai. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metų minėjimas

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje startavo projektas „2021 metai. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metų minėjimas“. Projekto tikslas – paminėti Gegužės 3-iosios – pirmosios Europoje ir antrosios pasaulyje (po JAV) rašytinės Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. Gegužės trečiosios Konstitucija su Abiejų Tautų tarpusavio įžadu yra Lietuvos ir Lenkijos valstybių bendro istorinio paveldo dalis, stiprinanti mūsų tautų istorinę atmintį, taip pat yra vienas iš esminių Lenkijos ir Lietuvos šimtmečio tarpusavio santykių veiksniu. Šia proga Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka parengė keletą konkursų, literatūrinę parodą ir baigiamąjį renginį, kuriame dalyvaus Vilniaus lenkų teatro aktoriai, dainų ir šokio folkloro ansamblis „Rudomianka“ ir garbingi svečiai iš Vilniaus rajono savivaldybės bei įvairių kultūros ir švietimo institucijų Rudaminoje. Jau įvyko virtualus susitikimas „Wiwat Maj, Piękny Maj“ su istoriku ir Vilniaus agroekologijos mokymo centro mokytoju Michalu Treščinskiu. Susitikime taip pat dalyvavo Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos ir Rudaminos meno mokyklos mokiniai, kurie parengė gražius pasirodymus.

Maloniai kviečiame visus norinčius aplankyti literatūrinę parodą, skirtą Gegužės 3-iosios Konstitucijos metams paminėti, kuri veikia bibliotekos darbo valandomis.

Projektas finansuojamas Ministro Pirmininko kanceliarijos lėšomis kaip konkurso „Polonija ir lenkai užsienyje 2021“ dalis.

0 comments on “2021 metai. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metų minėjimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas
Copy link
Powered by Social Snap