Domėtis kraštotyra kviečia nauja svetainė – „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“

Svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ (https://bendruomeniukrastotyra.lt/) yra elektroninė duomenų saugykla arba „korys“, į kurį savo „medų“ – prisiminimus, pasakojimus, vaizdinę medžiagą – gali atnešti kiekvienas, besirūpinantis savo tapatybės ugdymu, Vilniaus ir Alytaus apskričių kultūros paveldo išsaugojimu ir sklaida. Svetainė buvo inspiruota kraštotyros duomenų bazių „Vilnijos vartai“ ir „Dainavos kraštas“, kuriose taip pat buvo pateikiama bendruomenių kraštotyros informacija.

Svetainėje sukuriamos sąlygos ne tik sužinoti apie tam tikras vietoves bei asmenybes, bet ir patiems įkelti savo krašto, giminės istoriją.

Čia nėra griežtų reikalavimų turiniui. Kiekvienas, turintis kraštotyrinės medžiagos apie Vilniaus ar Alytaus apskričių vietoves arba su jomis susijusius asmenis, gali ja pasidalinti. Pateikiant informaciją, reikėtų stengtis ją kuo tiksliau aprašyti, nurodyti tikslius minimų vietovių pavadinimus, aprašomų asmenų vardus, pavardes, gyvenimo datas, nuotraukose įamžintus žmones. Pageidautina informacija ir apie istoriją papasakojusį asmenį (istorijos liudininką) bei apie tekstus užrašiusius ar vaizdus įamžinusius asmenis, informacijos pateikėjo kontaktus. Visą informaciją galime pateikti užpildžius anketos laukus skiltyje „Įkelk istoriją“ arba atsiųsti medžiagą elektroniniu paštu info@bendruomeniukrastotyra.lt.

Svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ buvo sukurta tarptautinio projekto „Cultural Heritage for the Future: Discover, Share and Learn“ pagrindu ir remiantis partnerių šalių patirtimi: Herningo viešosios bibliotekos Danijoje lokalios istorijos enciklopedija puslapyje herninghistorie.dk ir Slovėnijos Kranj viešosios bibliotekos virtualiu nuotraukų albumu puslapyje kamra.si.

Kviečiame užsukti į svetainę https://bendruomeniukrastotyra.lt/! Susipažinti su svetainės struktūra galite virtualioje galerijoje.